Voor toeristisch onderwijs

- Leren over duurzaam toerisme
Een artikel over educatie duurzaam onderwijs
- Integratie duurzaamheid bacheloropleidingen
Voor de bacheloropleidingen Toerisme en recreatiemanagement werd een handleiding opgesteld met een vernieuwd curriculum waarin de principes van duurzaamheid geïntegreerd zijn. Lectoren kunnen kijken welke thema’s zij in hun lessen aan bod kunnen brengen en vinden er achtergrondinformatie die deze thema’s toelichten. Hier kan je de handleiding bekijken: www.duurzaamtoerismeonderwijs.be/DTOModel.htm
- Lerend netwerk voor bacheloropleidingen Hotel- en toerismemanagement
Doelstelling van het Lerend netwerk is de uitwisseling en opbouw van kennis omtrent de integratie van Duurzame Ontwikkeling (DO) en Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen (MVO) in de curricula van opleidingen Toerisme & Hotelmanagement, onder meer door het uitwisselen van didactisch meateriaal.
Drie à vier keer per jaar wordt er een bijeenkomst georganiseerd, steeds m.b.t. een welbepaald thema/aspect binnen het gedachtegoed van Duurzaam Toerisme.
Er wordt telkens een expert ter zake als gastspreker uitgenodigd en een moment van uitwisseling en debat voorzien. Voorbeelden van afgelopen themabijeenkomsten: Sociale economie en toerisme in 't Roodhof in Oostkamp, Destination management en duurzaamheid met als case study Gent, Natuubehoud en toerisme met als case study het Nationaal Park Hoge Kempen. Klik hier voor meer informatie.
- Integratie duurzaamheid secundair onderwijs
Integratie duurzaam toerisme in het secundair onderwijs en meer specifiek in de richting Toerisme. In 2011 en 2012 loopt een traject waarin trainingen voor leerkrachten worden aangeboden en nieuw educatief materiaal ontwikkeld wordt.
